Prof. dr hab. Alicja Boroń

Biolog i biotechnolog, znawca systematyki i biologii zwierząt, doświadczony cytogenetyk zwierząt, profesor tytularny nauk biologicznych, profesor zwyczajny w Katedrze Zoologii. Autorka i współautorka licznych publikacji z zakresu cytogenetyki, taksonomii i biologii zwierząt, zainteresowana szczególnie procesami hybrydyzacji i poliploidyzacji w ewolucji zwierząt oraz funkcjonowaniem populacji mieszanych, diploidalno-poliploidalnych ryb. Współautorka podręczników o tematyce zoologicznej. Koordynator kilku edycji polsko-japońskiego kursu letniego. Laureatka wielu nagród Rektora UWM w Olsztynie za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną.

Na co dzień sprawnie funkcjonuje jako żona, matka i babcia, okresowo podróżniczka, co składa się na posiadane duże doświadczenie i potencjał życiowy. Z pasją udziela się w dyskusjach, w poznawaniu poglądów innych osób na współczesne zjawiska i problemy, nie tylko zarówno naukowe.

Tutoring traktuję jako szczególną możliwość wykorzystania własnego, wieloletniego doświadczenia naukowego, dydaktycznego i życiowego w indywidualnej współpracy ze studentami, celem rozwijania potencjału ich wiedzy, umiejętności, możliwości i pasji. Skupiona na tutoringu akademickim, zapoznawaniu i zgłębianiu przez studentów wiedzy biologicznej, między innymi jako podstawy rozwoju techniki, a także tutoringu rozwojowym w zakresie wiedzy i umiejętności wykorzystywanych w codziennym życiu, w radzeniu sobie z przeciwnościami, poznawaniu swoich mocnych stron, rozbudzaniu pasji i radosnego ich realizowania.

W tutorialu edukacyjnym mogę pracować nad edukacją biologiczną, procesami ewolucji morfologicznej i molekularnej zwierząt, potencjałem zwierząt w zakresie procesów rozrodu, możliwościami i potencjalnymi skutkami zastosowań biotechnologii w gospodarce, przyrodniczymi skutkami działalności człowieka i sposobami ratowania przyrody, możliwościami zastosowania pomysłów przyrody w technice i gospodarce, wzajemnymi relacjami człowieka i przyrody.

W tutorialu rozwojowym pragnę skupiać się na odkrywaniu i wykorzystaniu potencjału studentów, procesach przemiany i gotowości do zmian, budowaniu zaufania, ciekawości, odwagi i motywacji, umiejętności w podejmowaniu decyzji, sięganiu po nowe wyzwania, radzeniu sobie z problemami oraz wyzwaniami współczesnego świata.

Zapraszam

Kontakt: