Samorząd Studencki

Samorząd Studencki tworzą wszyscy studenci uniwersytetu. Poprzez swoje organy wydziałowe – zwane Radami Wydziałowymi Samorządu Studenckiego oraz poprzez najwyższy organ – Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego, reprezentuje niemalże 40.000 studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Działalność adresuje w szczególności do społeczności akademickiej, nie zapominając jednak o mieszkańcach miasta i regionu (prowadząc Studencką Poradnię Prawną, organizując np. gwiazdki dla dzieci z domów dziecka czy realizując rozmaite akcję charytatywne). Inicjuje, prowadzi i finalizuje szereg przedsięwzięć o charakterze społecznym, naukowym, kulturalnym i rozrywkowym – takich jak juwenalia, otrzęsiny, koncerty, konkursy, debaty sympozja, konferencje, zbiórki publiczne, etc. Jest głosem wszystkich studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podczas rozmów z władzami uczelni, miasta, regionu oraz na arenie ogólnopolskiej, mając swoich przedstawicieli w Parlamencie Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Z przedstawicielami Prezydium Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego można porozmawiać podczas codziennych dyżurów.

Internetowa strona samorządu studenckiego UWM: www.russ.uwm.edu.pl

Strona FB samorządu studenckiego WYDZIAŁU BIOLOGII i BIOTECHNOLOGII znajduje się pod podanym adresem: https://www.facebook.com/rwsswbibuwm

Jeżeli potrzebujesz pomocy, masz problem albo pomysł do realizacji którego można by zaangażować część środowiska akademickiego lub chcesz po prostu porozmawiać – skontaktuj się z konkretną osobą z RWSS lub napisz maila na adres: rwsswbib@gmail.com Można też nas zaczepić w czasie przerwy między zajęciami albo odwiedzić nasze biuro (sala przy P13). Biuro Samorządu Studenckiego otwarte jest w każdą środę w godzinach 11.00-12.00 oraz w czwartek w godz. 10.00-11.00 Jesteśmy dla Was, aby działać!

Prezydium Rady Wydziałowej Samorządu Studenckiego Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie (2021/2022):

PRZEWODNICZĄCY: Monika Andrzejewska  tel. 505-929-332 
e-mail: monika.andrzejewska.1@student.uwm.edu.pl

WICEPRZEWODNICZĄCY: Alicja Glajch tel. 515-651-120 
e-mail: alicja.glajch@student.uwm.edu.pl

WICEPRZEWODNICZĄCY: Kamil Gawlik tel. 502 431 818
e-mail: kamil.gawlik@student.uwm.edu.pl