Pracownicy

Pracownicy Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie

 Nazwisko, imięKontaktJednostka
 Androsiuk Piotr, dr89 523-44-29 piotr.androsiuk@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Biedunkiewicz Anna, dr hab.89 523 42 97 alibi@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Bielecki Aleksander, prof. dr hab.89 523-38-53; alekb@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Bieniaszewska Janina, dr inż.89 523 48-24; 523-48-81 j.bieniaszewska@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i   Biotechnologii Roślin
 Bilska Katarzyna, dr89 523 38 34 katarzyna.bilska@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Bochenek Anna, dr hab.89 523-48-89 anna.bochenek@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i   Biotechnologii Roślin
 Bogacka Iwona, dr hab., prof. UWM89 523-42-58; iwonab@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Bogus-Nowakowska Krystyna, dr89 523-43-05 boguska@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Boroń Alicja, prof. dr hab.89 523-48-61; alibo@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Ciecierska Hanna, dr hab., prof. UWM89 524-51-21; makrof@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Ciereszko Renata, prof. dr hab.89 524-52-86, 89 523-35-93; renata.ciereszko@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt / Laboratorium Diagnostyki Molekularnej
 Cieślińska Anna, dr 89 523 36 67 anna.cieslinska@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Czachorowski Stanisław, dr hab., prof. UWMpok. 325, tel. 89 52-43-03 stanislaw.czachorowski@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Dmitryjuk Małgorzata, dr hab.89 523 37 20 m.dmit@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Domagalska Mirosława89 523-43-01 m.domagalska@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Dulisz Beata, drpok. 320, tel. 89 52-36-20 beata.dulisz@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Dynowska Maria, prof. dr hab.89 523 42 93 dynow@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Dynowski Piotr, dr inż.89 523-39-80 piotr.dynowski@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Dziekońska-Rynko Janina, dr hab., prof. UWM89 523-42-28; jdr@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Ejdys Elżbieta, dr89 523 42 96 elzbieta.ejdys@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Fenyk Mieczysława Aldona, dr inż.89 523-51-34; aldi@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Fiedorowicz Ewa, dr89 523-37-67; ewa.kusbida@uwm.edu.pl Katedra Biochemii
 Fiedorowicz Grzegorz, dr89 524-52-83 mikolog@uwm.edu.plLaboratorium Diagnostyki Molekularnej
 Filipiak Dorota, mgr inż.89 523 39 90 d.filipiak@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Franczak Anita, prof. dr hab.89 523-39-28; anitaf@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Frączek Regina, dr89 523 37 19 regina.fraczek@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Gabiec Maja, mgr inż.89 523-42-48 maja.gabiec@uwm.edu.plDziekanat
 Giełwanowska Irena, dr hab., prof. UWM89 523-35-13;  i.gielwanowska@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Glinka Patrycja, mgr89 523-42-72Katedra Mikrobiologii i Mykologii
 Głowacka Katarzyna, dr89 523-35-06; 523-42-99  kasiag@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Gojło Ewa, dr89 523-35-02; 523-42-99 ewa.gojlo@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Goławski Paweł, mgr89 523 47 22; pawel.golawski@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Górecki Ryszard J., prof. dr hab.89 524-49-52;     523-48-24 rigor@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Górniak Dorota, dr89 523-45-67; gorniak@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Górski Andrzej, drpok. 321, tel. 89 52-43-83 andrzej.gorski@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Hołdyńska Joanna, mgr inż.89 524-51-34;  Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Hołdyński Czesław, prof. dr hab.89 523-34-94;    hold@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Hotowczyc Dorota, inż.89 523-32-61;    dorota.hotowczyc@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Jabłońska Olga, dr89 523-42-29; olga.jablonska@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Jagielska Teresa, mgr inż.89 523-44-44; 523-42-88    teresa.jagielska@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Jarmołowska Beata, dr hab., prof. UWM.89 523 3815 bj58@wp.plKatedra Biochemii
 Jastrzębski Jan Paweł, dr89 523-42-92 jan.jastrzebski@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Jastrzębski Wiesław, dr inż.89 523-33-47 w.jastrzebski@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Jeleń Iwona, dr89 523-33-71; iwona.jelen@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Juchno Dorota, dr89 523-33-19; dorota.juchno@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Kamińska Barbara, dr hab.89 523-42-33; barbara.kaminska@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Kamińska-Jacewicz Edyta89 523 42 95 zakmikol@uwm.edu plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Kamiński Tadeusz, prof. dr hab.89 523-39-04; tkam@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Kellman-Sopyła Wioletta, drwioleta.kellmann@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Kirtiklis Lech, dr89 523-33-40; leo@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Kolano Wiesława, mgr inż.89 523-47-70 wieslawa.kolano@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Kordulewska Natalia, dr 89 523 37 63 natalia.kordulewska@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Komosiński Karol, dr89-523-49-60;    kurcik@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Kornet Adrian, mgr89 523-32-45; adrian.kornet@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Koryzno Andrzej, mgr inż.89-523-39-25; koryzno@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Kostyra Elżbieta, prof. dr hab.89 523 3938 elzbieta.kostyra@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Kotwica Genowefa, prof. dr hab.89 523-39-28; gkotwica@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Kowalska Halina89 524-51-31 halina.kowalska@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Krawczuk Stanisław, dr 89 523 38 15 stanislaw.krawczuk@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Krawczyk Katarzyna, dr89 523-47-25   katarzyna.krawczyk@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Król Angelika, dr89 523 35 20 angelikakrol@op.plKatedra Biochemii
 Krupa Robert, dr89-523-33-62;    krupi.r@gmail.comKatedra Zoologii
 Kubiak Dariusz, dr89 523 42 97 darkub@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Kucewicz Magdalena, dr89 523-49-27;    magdo@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Kuczawski Zbigniew, mgrpok. 311, tel. 89 52-43-08 zkucz@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Kulik Tomasz, dr hab., prof. UWM89 523-51-90 tomasz.kulik@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Kurowicka Beata, dr hab.89 523-42-18; beata.kurowicka@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Kurowska Kamila, mgr89 523-44-48; kamila.kurowska@uwm.edu.plDziekanat
 Lahuta Lesław B., prof. dr hab.89 523-48-82    lahuta@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Leska Anna, dr89 523-52-68; anna.leska@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Lew Sylwia, dr89 523-45-54;   sylwia.lew@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Lewandowska Izabela, mgr89 523-45-87Katedra Mikrobiologii i Mykologii
 Lewandowski Krzysztof, mgrpok. 308, tel. 89 523-36-10 lewan@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Loro Paweł, dr89 523-55-32;    loro@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Łopieńska-Biernat Elżbieta, dr89 523 37 20; ela.lopienska@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Michalczyk Dariusz, dr89 523-48-49; 523-42-88 darim@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Mikołajczyk Bogumiła89 523-32-01; bogumila.mikolajczyk@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Mizia Patryk, drpatryk.mizia@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Możejko-Ciesielska Justyna, dr89 523-42-34;  justyna.mozejko@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Najdzion Janusz, dr89 523-33-51 jnajdzion@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Nitkiewicz Bartosz, dr89 523 48 36 b.nitkiewicz@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Nowakowski Jacek. J., dr hab., prof. UWMpok. 312, tel. 89 523-43-43; jacek.nowakowski@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Nynca Anna, dr89 524-52-83 anna.nynca@uwm.edu.plLaboratorium Diagnostyki Molekularnej
 Okorska Sylwia, dr inż.89 523-35-02; 523-42-88    sylwia.okorska@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Okrasa Stanisław, prof. dr hab.89 523-49-23; stanislaw.okrasa@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Orłowska Karina, mgr karina.misiulajtis@uwm.edu.plLaboratorium Diagnostyki Molekularnej
 Pakulnicka Joanna, drpok. 309, tel. 89 523-32-41;    joanna.pakulnicka@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Panasiewicz Grzegorz, dr89 523-42-33; panasg@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Paukszto Łukasz, mgr lukasz.paukszto@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Piłat Marek, mgr89 524-52-83 marek.pilat@uwm.edu.plLaboratorium Diagnostyki Molekularnej
 Piotrowicz-Cieślak Agnieszka, dr hab., prof. UWM89 523-42-89; acieslak@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Pluskota Wioletta, dr89 523-35-06; wiolap@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Pupel Piotr, dr89 523-39-47    piotr.pupel@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Robak Anna, dr hab., prof. UWM89 523-43-29 ankar@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Równiak Maciej, dr89 523-43-02 mrowniak@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Ruszczyńska Joanna, dr89 523-33-11 joanna.ruszczynska@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Sadowska Agnieszka, dragnieszka.kolomycka@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Sawicki Jakub, dr hab., prof. UWM89 524-51-90 jakub.sawicki@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Siawrys Gabriela, dr hab.89 523-39-04; gabri@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Sienkiewicz-Szłapka Edyta, dr89 523 48 36;    edyta.sienkiewicz@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Siergiej Lidia89 523-44-48 lidia.siergiej@uwm.edu.plDziekanat
 Skowroński Mariusz, dr hab., prof. UWM89 523-42-26; mariusz.skowronski@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Smolińska Nina, dr hab., prof. UWM89 523-42-26; nina.smolinska@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Socha Aleksander, dr inż.89 523-39-47 aleksander.socha@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Sosnowska Małgorzatamalgosos@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Staniszewska Marta, mgr89 523-44-48 marta.staniszewska@uwm.edu.plDziekanat
 Sterbicka Beata, mgr89 523-42-87Katedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Sucharzewska Ewa, dr89 523 42 96 ewko@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Szafrańska Bożena, prof. dr hab.89 523-39-16; szafran@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Szandar Kamil, dr89 523-44-55     kamil.szandar@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Szarejko Alina89 523 42 54 aliss@vp.plKatedra Biochemii
 Szczecińska Monika, dr hab. 89 524-38-34;    monika.szczecinska@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Szypulska Ewa, dr89 523 47 20 ewa.fraczek@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Ślipiko Monika, dr89 523 47 25 monika.slipiko@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Środa Marzena, dr89 523-35-73 marzena.sroda@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Świątecki Aleksander, prof. dr hab.89 523-44-28; aswiat@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Świgońska Sylwia, dr89 524-52-83 sylwia.swigonska@uwm.edu.plLaboratorium Diagnostyki Molekularnej
 Święczkowska Justyna, dr89 523 33 11  justyna.swieczkowska@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Tanajewska Małgorzata, mgr

89-523-39-25; malgorzata.tanajewska@uwm.edu.pl

Katedra Zoologii
 Wasilewska Barbara, dr89 523-36-02 bachaw@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Wasilewski Janusz, dr89 523 38 39 janusz.wasilewski@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Weidner Stanisław, prof. dr hab.89 523 48 83 weidner@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Wilińska Elżbietapok. 311, tel. 89 523-43-08 elzbieta.wilinska@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Woźniak Magdalena, mgr inż.89 523-34-94;    hold@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Zalewski Kazimierz, prof. dr hab.89 523 34 47; k.zalewski@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Zwierzchowski Grzegorz, dr89 523 35 20; grzegorz.zwierzchowski@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Źróbek-Sokolnik Anna, dr89 523-49-27; a.zrobeksokolnik@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Żmijewska Agata, dr89 523-39-04; agata.zmijewska@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt

 

Byli pracownicy Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie

 Nazwisko, imięKontaktJednostka
 Biesiadka Eugeniusz, prof. dr hab. (emeryt) Katedra Ekologii i Ochrony   Środowiska
 Brylińska Maria, prof. dr hab. (emeryt) Katedra Zoologii
 Bukowska Jonina (emeryt) Katedra Fizjologii Zwierząt
 Ś.P. Chudyba Henryk, prof. dr hab. Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Cichocka Maria, dr (emeryt)pok. 322, tel. 89 52-36-05 mcich@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Dusza Luiza-Pollesch, prof. dr hab. (emeryt)89 523-33-22; luiza.dusza@uwm.edu.plKatedra Fizjologii Zwierząt
 Ś.P. Dyner  Eugenia, prof. dr hab. Katedra Mikrobiologii
 Ś.P. Grzesiuk Stanisław, prof. dr hab Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Ś.P. Jabłonowski  Zbigniew, prof. dr hab. Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Ś.P. Jezierski Włodzimierz, dr hab. Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Ś.P. Jutrzenka-Trzebiatowski Antoni, prof. dr hab. Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Kopiejewska Wiesława, dr (emeryt) Katedra Zoologii
 Korniak Tadeusz, prof. dr hab. (emeryt) 89 523-36-80; tadko@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Ś.P. Kulka Krzysztof, prof. dr hab. Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Kuszewska Krystyna, dr inż. (emeryt) Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Mackiewicz Wiesława (emeryt) Katedra Zoologii
 Mackowicz Roch, dr hab., prof. UWM (emeryt) Katedra Zoologii
 Ś.P. Mierzwińska Tatiana, dr Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Pimpicka Elżbieta, dr (emeryt) Katedra Zoologii
 Paszkowska Jadwiga (emeryt) Katedra Mykologii
 Przała Jadwiga, prof. dr hab. (emeryt) Katedra Fizjologii Zwierząt
 Rejowski Andrzej, prof. dr hab. (emeryt) Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Ś.P. Sempioł Władysław, dr Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Szteyn Stanisław, prof. dr hab.  (emeryt) Katedra Anatomii Porównawczej
 Ś.P. Szlachciak Jolanta, dr Katedra Zoologii
 Sójka Eugeniusz, dr hab., prof. UWM (emeryt) Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Stypiński Piotr, dr hab., prof. UWM (emeryt) Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Szczyglińska Anna, dr (emeryt) Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Tadajewska Magdalena, dr (emeryt) Katedra Zoologii
 Wróbel Raisa, dr inż. (emeryt) Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Żbikowska Lucyna, mgr (emeryt) Katedra Zoologii
 Żółtowska Krystyna, prof. dr hab. (emeryt)89 523 36 67; k.zoltowska@uwm.edu.plKatedra Biochemii

ostatnia aktualizacja: 16.01.2018