Pracownicy

Pracownicy Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie

 Nazwisko, imięKontaktJednostka
 Androsiuk Piotr, dr89 523-44-29 piotr.androsiuk@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Biedunkiewicz Anna, dr hab.89 523 42 97 alibi@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Bilska Katarzyna, dr89 523 47 24 katarzyna.bilska@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Bogacka Iwona, prof. dr hab.89 523-42-58; iwonab@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Bogus-Nowakowska Krystyna, dr89 523-43-05 boguska@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Boroń Alicja, prof. dr hab. inż.89 523-48-61; alibo@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Ciecierska Hanna, dr hab.89 524-51-21; makrof@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Ciereszko Renata, prof. dr hab. inż.89 524-52-86; renata.ciereszko@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt / Laboratorium Diagnostyki Molekularnej
 Cieślińska Anna, dr hab., prof. UWM89 523 36 67 anna.cieslinska@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Czachorowski Stanisław, dr hab., prof. UWM89 523-43-03 stanislaw.czachorowski@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Dmitryjuk Małgorzata, dr hab.89 523 37 20 m.dmit@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Domagalska Mirosława89 523-43-01 m.domagalska@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Dulisz Beata, dr89 52-36-20 beata.dulisz@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Dziekońska-Rynko Janina, dr hab., prof. UWM89 523-42-28; jdr@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Ejdys Elżbieta, dr89 523 42 96 elzbieta.ejdys@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Fenyk Mieczysława Aldona, dr inż.89 523-51-34; aldi@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Fiedorowicz Ewa, dr89 523-36-67; pok. 317; ewa.kuzbida@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Fiedorowicz Grzegorz, dr89 523-51-31; mikolog@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Filipiak Dorota, mgr inż.89 523 39 90 d.filipiak@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Franczak Anita, prof. dr hab.89 523-39-28; anitaf@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Frączek Regina, dr89 523 37 19 regina.fraczek@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Gabiec Maja, mgr inż.89 523-42-48 maja.gabiec@uwm.edu.plDziekanat
 Głowacka Katarzyna, dr89 523-35-13; 523-42-99  kasiag@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Gojło Ewa, dr89 523-35-02; 523-42-99 ewa.gojlo@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Goławski Paweł, mgr89 523 47 22; pawel.golawski@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Górecki Ryszard J., prof. dr hab.89 524-49-52;     523-48-24 rigor@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Górniak Dorota, dr hab., prof. UWM89 523-45-67; gorniak@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Górski Andrzej, dr inż.89 52-43-83 andrzej.gorski@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Grzyb Grażyna, mgr89 523-32-01,   grazyna.grzyb@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Gudelska Marlena, mgr

89 523 42 87,
marlena.gudelska@uwm.edu.pl

 Katedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Hotowczyc Dorota, inż.89 523-32-61;    dorota.hotowczyc@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Jabłońska Olga, dr89 523-42-29; olga.jablonska@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Jagielska Teresa, mgr inż.89 523-44-44; 523-42-88    teresa.jagielska@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Jarmołowska Beata, dr hab., prof. UWM.89 523 3815 bj58@wp.plKatedra Biochemii
 Jastrzębski Jan Paweł, dr89 523-42-92 jan.jastrzebski@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Jastrzębski Wiesław, dr inż., prof. UWM89 523-33-47 w.jastrzebski@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Jeleń Iwona, dr89 523-33-71; iwona.jelen@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Juchno Dorota, dr hab., prof. UWM89 523-33-19; dorota.juchno@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Kamińska Barbara, dr hab. inż., prof. UWM89 523-42-33; barbara.kaminska@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Kamińska-Jacewicz Edyta89 523 42 95 zakmikol@uwm.edu plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Kamiński Tadeusz, prof. dr hab.89 523-39-37; tkam@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Kellman-Sopyła Wioletta, drwioleta.kellmann@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Kieżun Marta, dr89 523-42-18;
marta.kiezun@uwm.edu.pl 
Katedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Kirtiklis Lech, dr hab. inż., prof. UWM89 523-33-40; leo@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Kisielewska Katarzyna, mgr

89 523 33 75,
katarzyna.kisielewska@uwm.edu.pl

Katedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Kolano Wiesława, mgr inż.89 523-47-70 wieslawa.kolano@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Kordulewska Natalia, dr 89 523 37 63 natalia.kordulewska@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Komosiński Karol, dr inż.89-523-49-60;    kurcik@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Kornet Adrian, mgr89 523-32-45; adrian.kornet@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Krawczyk Katarzyna, dr89 523-47-25   katarzyna.krawczyk@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Król Angelika, dr89 523 35 20 angelikakrol@op.plKatedra Biochemii
 Krupa Robert, dr inż.89-523-33-62; krupi.r@gmail.comKatedra Zoologii
 Kubiak Dariusz, dr hab., prof. UWM89 523 42 97 darkub@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Kulesza Kamila, mgr89 523 42 98 kamila.kulesza@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Kulesza Klaudia, mgr inż.89 523 44 28 klaudia.kulesza@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Kulik Tomasz, dr hab. inż., prof. UWM89 523-39-80 tomasz.kulik@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Kunicka Zuzanna, mgr

89 523 33 93,
zuzanna.kunicka@uwm.edu.pl

Katedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Kurowicka Beata, dr hab.89 523-42-18; beata.kurowicka@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Kurowska Kamila, mgr89 523-44-48; kamila.kurowska@uwm.edu.plDziekanat
 Kurzyńska Aleksandra, dr89 523-35-93;
aleksandra.kurzynska@uwm.edu.pl
Katedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Lahuta Lesław B., prof. dr hab.89 523-48-82    lahuta@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Leska Anna, dr89 523-52-68; anna.leska@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Lew Sylwia, dr hab. inż., prof. UWM89 523-45-54;   sylwia.lew@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Lewandowski Krzysztof, mgr89 523-36-10 lewan@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Loro Paweł, dr89 523-55-32;    loro@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Łopieńska-Biernat Elżbieta, dr hab., prof. UWM89 523 37 20; ela.lopienska@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Makolczenko Karol, mgr

89 523 42 87,
karol. makowczenko@uwm.edu.pl

Katedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Michalczyk Dariusz, dr89 523-48-49; 523-42-88 darim@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Mierzejewski Karol, mgr

89 523 35 93, 
karol.mierzejewski@uwm.edu.pl

Katedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Możejko-Ciesielska Justyna, dr hab. inż., prof. UWM89 523-42-34;  justyna.mozejko@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Najdzion Janusz, dr89 523-43-13 jnajdzion@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Nowakowski Jacek. J., lek. wet.,dr hab., prof. UWM89 523-43-43,
89 523-43-08; jacek.nowakowski@uwm.edu.pl
Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Nynca Anna, dr89 524-52-83 anna.nynca@uwm.edu.plLaboratorium Diagnostyki Molekularnej
 Pakulnicka Joanna, dr hab.89 523-32-41;    joanna.pakulnicka@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Panasiewicz Grzegorz, dr hab. inż., prof. UWM89 523-42-33; panasg@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Paukszto Łukasz, mgr lukasz.paukszto@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Piłat Marek, mgr89 524-52-83 marek.pilat@uwm.edu.plLaboratorium Diagnostyki Molekularnej
 Piotrowicz-Cieślak Agnieszka, prof. dr hab.89 523-42-89; acieslak@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Piskorska Paulina, mgr inż.89 523 42 54;
paulina.piskorska@uwm.edu.pl
Katedra Biochemii
 Pluskota Wioletta, dr89 523-35-06; wiolap@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Pupel Piotr, dr89 523-39-47    piotr.pupel@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Robak Anna, dr hab., prof. UWM89 523-43-29 ankar@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Równiak Maciej, dr hab., prof. UWM89 523-43-02 mrowniak@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Ruszczyńska Joanna, dr89 523-33-11 joanna.ruszczynska@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Rytelewska Edyta, mgr

89 523 33 75,
edyta.rytelewska@uwm.edu.pl

 Katedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Sawicki Jakub, prof. dr hab.89 524-34-94 jakub.sawicki@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Siawrys Gabriela, dr hab. inż.89 523-39-04; gabri@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Sienkiewicz-Szłapka Edyta, dr89 523 48 36;    edyta.sienkiewicz@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Smolińska Nina, prof. dr hab.89 523-42-26; nina.smolinska@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Staniszewska Marta, mgr89 523-44-48 marta.staniszewska@uwm.edu.plDziekanat
 Sucharzewska Ewa, dr89 523 42 96 ewko@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Szafrańska Bożena, prof. dr hab.89 523-39-16; szafran@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Szandar Kamil, dr89 524-52-83     kamil.szandar@uwm.edu.plLabpratorium Diagnostyki Molekularnej
 Szczecińska Monika, dr hab., prof. UWM 89 524-38-34;    monika.szczecinska@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Szypulska Ewa, dr89 523 47 20 ewa.fraczek@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Ślipiko Monika, dr89 523 47 25 monika.slipiko@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Świątecki Aleksander, prof. dr hab.89 523-44-78; aswiat@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Świgońska Sylwia, dr89 524-52-83 sylwia.swigonska@uwm.edu.plLaboratorium Diagnostyki Molekularnej
 Święczkowska Justyna, dr89 523 33 11  justyna.swieczkowska@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Tanajewska Małgorzata, mgr

89 523 39 25; malgorzata.tanajewska@uwm.edu.pl

Katedra Zoologii
 Tańska Małgorzara, mgr

89 523 42 54;
malgorzata.tanska@uwm.edu.pl

Katedra Biochemii
 Wasilewski Janusz, dr89 523 38 39 janusz.wasilewski@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Wilińska Elżbieta89 523-43-08, fax 89 523-43-35; elzbieta.wilinska@uwm.edu.plKatedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Woźniak Magdalena, mgr inż.89 523-34-94;    magdalena.wozniak@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Zalewski Kazimierz, prof. dr hab.89 523 34 47; k.zalewski@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Zaobidna Ewa, dr

89 523 42 87, 
ewa.zaobidna@uwm.edu.pl

Katedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Zwierzchowski Grzegorz, dr89 523 35 20; grzegorz.zwierzchowski@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Żmijewska Agata, dr89 523-39-04; agata.zmijewska@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt

 

Byli pracownicy Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie

 Nazwisko, imięKontaktJednostka
 Bielecki Aleksander, prof. dr hab. (emeryt)alekb@uwm.edu.plKatedra Zoologii
 Bieniaszewska Janina, dr inż. (emeryt)

 Katedra Fizjologii, Genetyki i   Biotechnologii Roślin
 Biesiadka Eugeniusz, prof. dr hab. (emeryt) Katedra Ekologii i Ochrony   Środowiska
 Bochenek Anna, dr hab. (emeryt) Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Brylińska Maria, prof. dr hab. (emeryt) Katedra Zoologii
 Bukowska Jonina (emeryt) Katedra Fizjologii Zwierząt
 Śp. Chudyba Henryk, prof. dr hab. Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Cichocka Maria, dr (emeryt) Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Dusza Luiza-Pollesch, prof. dr hab. (emeryt)
luiza.dusza@uwm.edu.plKatedra Fizjologii Zwierząt
 Dynowska Maria, prof. dr hab. (emeryt)dynow@uwm.edu.plKatedra Mikrobiologii i Mykologii
 Śp. Dyner  Eugenia, prof. dr hab. Katedra Mikrobiologii
 Giełwanowska Irena, prof. dr hab. 
Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Śp. Grzesiuk Stanisław, prof. dr hab Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Hołdyńska Joanna, mgr inż. (emeryt) Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Hołdyński Czesław, prof. dr hab. (emeryt)89 523-45-11;    hold@uwm.edu.plKatedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Śp. Jabłonowski  Zbigniew, prof. dr hab. Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Śp. Jezierski Włodzimierz, dr hab. Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Śp. Jutrzenka-Trzebiatowski Antoni, prof. dr hab. Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Kopiejewska Wiesława, dr (emeryt) Katedra Zoologii
 Śp. Korniak Tadeusz, prof. dr hab.  Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Koryzno Andrzej mgr inż. (emeryt) Katedra Zoologii
 Kostyra Elżbieta, prof. dr hab. (emeryt)elzbieta.kostyra@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Kotwica Genowefa, prof. dr hab. (emeryt)gkotwica@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Kowalska Halina (emeryt) Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Krawczuk Stanisław, dr (emeryt) Katedra Biochemii
 Śp. Kucewicz Magdalena, dr Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Kuczawski Zbigniew, mgr (emeryt) Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Śp. Kulka Krzysztof, prof. dr hab. Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Kuszewska Krystyna, dr inż. (emeryt) Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Kurzątkowska Alicja, dr Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Kruszelnicki Jerzy, dr Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Mackiewicz Wiesława (emeryt) Katedra Zoologii
 Mackowicz Roch, dr hab., prof. UWM (emeryt) Katedra Zoologii
 Śp. Mierzwińska Tatiana, dr Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Mikołajczyk Bogumiła (emeryt) bogumila.mikolajczyk@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Okorska Sylwia, dr inż.sylwia.okorska@uwm.edu.plKatedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Okrasa Stanisław, prof. dr hab. (emeryt)stanislaw.okrasa@uwm.edu.plKatedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Pimpicka Elżbieta, dr (emeryt) Katedra Zoologii
 Paszkowska Jadwiga (emeryt) Katedra Mykologii
 Przała Jadwiga, prof. dr hab. (emeryt) jadwigap@uwm.edu.plKatedra Fizjologii Zwierząt
 Rejowski Andrzej, prof. dr hab. (emeryt) Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Siergiej Lidia (emeryt) Dziekanat
 Socha Aleksander, dr inż. Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Śp. Sempioł Władysław, dr Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Szarejko Alina (emeryt) Katedra Biochemii
 Szteyn Stanisław, prof. zw. dr hab.  (emeryt) Katedra Anatomii Porównawczej
 Śp. Szlachciak Jolanta, dr Katedra Zoologii
 Sp. Sójka Eugeniusz, dr hab., prof. UWM Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Sterbicka Beata, mgr inż. (emeryt) Katedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt
 Stypiński Piotr, dr hab., prof. UWM (emeryt) Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Szczyglińska Anna, dr (emeryt) Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
 Środa Marzena, dr (emeryt) Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody
 Tadajewska Magdalena, dr (emeryt) Katedra Zoologii
 Wachulec Małgorzata (emeryt) Katedra Biochemii
 Weidner Stanisław, prof. dr hab. (emeryt)weidner@uwm.edu.plKatedra Biochemii
 Wróbel Raisa, dr inż. (emeryt) Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
 Żbikowska Lucyna, mgr (emeryt) Katedra Zoologii
 Żółtowska Krystyna, prof. dr hab. (emeryt)89 523 36 67; k.zoltowska@uwm.edu.plKatedra Biochemii

ostatnia aktualizacja: 15.06.2021