Koło Naukowe Biologii Medycznej EXON

Koło Naukowe Biologii Medycznej EXON (KNBM) powstało w 2015 r. i jest drugim tego typu kołem naukowym w Polsce. Zrzeszamy studentów ze wszelkich dziedzin biologicznych. Jesteśmy młodzi, ambitni i chętni do współpracy. Naszym działaniom przyświeca motto: Zacieramy bariery, bo student też potrafi!

Wśród członków Koła są stypendyści Rektora UWM, w tym Robert Stryiński, a także  współautorzy publikacji w renomowanych czasopismach naukowych, między innymi: Kinga Bors, Joanna Wyrębek, Marlena Gudelska, Katarzyna Kisielewska. Studenci chętnie nawiązują również współpracę z innymi uczelniami, o czym świadczą liczne wyjazdy do takich ośrodków jak Instytut Biomedycyny Uniwersytetu Finlandii Wschodniej w Kuopio w Finlandii oraz Instytut Badań Morskich w Vigo w Hiszpanii (Robert Stryiński). Edyta Rytelewska, od 2018 roku jest kierownikiem projektu złożonego w ramach konkursu PRELUDIUM 14 pt. „Chemeryna - nowy czynnik regulujący funkcjonowanie ciałka żółtego świni w czasie cyklu rujowego”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Karol Szeszko jest laureatem stypendium dla wybitnych młodych naukowców, przyznawanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Koło Naukowe Biologii Medycznej EXON bierze aktywny udział w cyklicznych wydarzeniach promujących naukę. Jest współorganizatorem między innymi Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki, Europejskiej Nocy Naukowców oraz Ogólnopolskiej Nocy Biologów. Członkowie koła zaangażowani są również w organizację Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych, w którym co roku biorą udział studenci uczelni z całej Polski, a także goście zza granicy.

Skład członków Koła prezentuje się następująco:

1. Bittner Mikołaj
  2. Bors Kinga