Laureaci

Laureatka XXV Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej 06-13 lipca 2014 r. na Bali - Institut Teknologi Bandung, Indonezja



Na zaproszenie organizatorów przybyło 238 zawodników z 64 krajów świata. Polska była reprezentowana przez czwórkę laureatów XLIII krajowej Olimpiady Biologicznej. 
Kinga Szczepaniak z II LO w Elblągu zajęła 75 miejsce i otrzymała brązowy medal.


 



Laureaci zawodów okręgowych oraz centralnych 
Olimpiady Biologicznej (KOOB Olsztyn)

 

Laureaci, finaliści i uczestnicy zwodów III stopnia XLVIII Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2018/2019

Lp.
(miejsce)
UczeńSzkołaOpiekunZawody III stopnia XLVI OB
1. (26)Daniel Fabian NetteXII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztyniemgr Beata Jóźwiak-Grudzieńfinalista
2. (37)Weronika Wanda AndryskowskaII Liceum Ogólnokształcącego  im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu wchodzącego w skład ZSO nr 2mgr Hanna Pietrasfinalista
3. (50)Jakub KrzyszkowskiLiceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Bartoszycachmgr Aneta Roś-Kozłowskafinalista *
4. (59)Mateusz Mikołaj MikołajczykII Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztyniemgr Tomasz Otrębafinalista

* Praca badawcza Jakuba Krzyszkowskiego - Walory przyrodnicze projektowanej ścieżki dydaktycznej na terenie Parku Elżbiety w Bartoszycach została wyróżniona i skierowana na Konkurs Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS)

-------------------------------------------------------

Laureaci, finaliści i uczestnicy zwodów III stopnia XLVI Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2016/2017

Lp.
(miejsce)
UczeńSzkołaOpiekunZawody III stopnia XLVI OB
1. (24)Urszula ChrościakZespół Szkół Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcące w Elblągumgr Ewa Michalewiczlaureat - brązowy medal
2. (33)Agnieszka DabkowskaII Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w ElbląguHanna Pietrasfinalista
3. (40)Aleksandra DańczyszynII Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w ElbląguHanna Pietrasfinalista
4. (68)Aleksandra HubaczII Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztyniemgr Anna Romanowskauczestnik

Uczennice z naszego Okręgu zakwalifikowane do zawodów III stopnia XLVI OB uczestniczyły w warsztatach przeprowadzonych na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie. Warsztaty miały za zadanie przygotowanie uczennic do części praktycznej zawodów III stopnia, składającej się z czterech pracowni: botaniczno-mykologicznej, statystyczno-filogenetycznej, zoologicznej i biochemicznej.
Uczennice uczestniczyły w 30 - godzinnych zajęciach w drugiej połowie marca i pierwszej połowie kwietnia 2017r. Zajęcia odbyły się na terenie Katedr: Ekologii i Ochrony Środowiska, Zoologii, Mykologii oraz Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin. 
Na zawodach III stopnia w Warszawie, które odbyły się w dniach 21-23 kwietnia 2017r., oprócz egzaminu praktycznego uczennice przystąpiły do obrony swoich prac badawczych i egzaminu teoretycznego (test). Te wszystkie składowe zadecydowały o ostatecznym wyniku. W zawodach III stopnia uczestniczyło 99 uczniów z 10 Okręgów w Polsce. 
Urszula Chrośniak z I Liceum Ogólnokształcącego z Elbląga został laureatką zawodów III stopnia XLVI OB i uzyskała brązowy medal. Dwie uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego z Elbląga: Agnieszka Dąbkowska i Aleksandra Dańczyszyn znalazły się w gronie finalistów XLVI OB.

  fot. G. Fiedorowicz

Laureaci zawodów okręgowych II stopnia XLV Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2015/2016

MiejsceUczeńKlasaPunkty za testSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Łukasz SzczawińskiIII74Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławiemgr Wiesława Elsner+
2.Jakub MorzeIII68XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichówmgr Beata Jóźwiak-Grudzień+
3.Wiktor KrólikiewiczIII63III Liceum Ogólnokształcące w Olsztyniemgr Leszek Terlecki-
4.Kacper KwilińskiIII60ZSO Nr 2, II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągumgr Hanna Pietras-
5.Rafał AdasiewiczIII59ZI Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżyckumgr Elżbieta Wojciulewicz-



Prace badawcze wyróżnione podczas XLIV Olimpiady Biologicznej przez Komitet Okręgowy w Olsztynie

  1. Aleksandra Hubacz, uczennica klasy II w II Liceum Ogólnokształcącym im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie. Praca: „Ocena chwastów segetalnych wzdłuż koryta rzeki Węgorapy okolic miasta Węgorzewa” - opiekun pracy Pani mgr Anna Romanowska

  2. Wiktor Królikiewicz, uczeń klasy III w III liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie. Praca: „Dendroflora Parku Centralnego w Olsztynie” – opiekun pracy Pan mgr Leszek Terlecki

  3. Kacper Kwiliński, uczeń klasy III w II Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu. Praca: „Zróżnicowanie gatunkowe bioty grzybów poliporoidalnych na terenie zielonego i niebieskiego szlaku w parku „Bażantarnia” w Elblągu” – opiekun pracy Pani mgr Hanna Pietras

  4. Łukasz Szczawiński, uczeń klasy III w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Iławie. Praca: „Występowanie i sukces lęgowy bociana białego (Ciconia ciconia) na terenie gminy Rybno” – opiekun Pani mgr Wiesława Elsner

  

fot. G. Fiedorowicz 

Laureaci zawodów okręgowych II stopnia XLIV Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2014/2015

MiejsceUczeńKlasaPunkty za testSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Ignacy Szczęsny GonkowskiIII66XII Liceum Ogólnoksztłacące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztyniemgr Beata Jóźwiak-Grudzień+
2.Damian PawluczukIII63I Liceum Ogólnoksztłacące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżyckumgr Elżbieta Wojciulewicz-
3.Michał Jerzy JadwiszczakIII62XII Liceum Ogólnoksztłacące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztyniemgr Beata Jóźwiak-Grudzień-
4.Karol Paweł SteckiewiczIII60IV Liceum Ogólnoksztłacące im. M. Skłodowskiej-Curie w Olsztyniemgr AIwona Kawecka-
5.KInga KoziełIII59ZSO Nr 2, II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągumgr Hanna Pietras-



Prace badawcze wyróżnione podczas XLIV Olimpiady Biologicznej przez Komitet Okręgowy w Olsztynie

  1. Kinga Kozieł, uczennica klasy III, II liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu - opiekun pracy Pani mgr Hanna Pietras, temat: Zróżnicowanie gatunkowe drzew na terenie Cmentarza komunalnego przy ul. Agrykola w Elblągu; 

  2. Jakub Morze, uczeń klasy II, XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie – opiekun pracy Pani mgr Beata Jóźwiak-Grudzień, temat: Możliwości wykorzystania ścieków bytowo-gospodarczych procesie produkcji biomasy Chlorella sp. w fotobioreaktorach zamkniętych na cele produkcji biogazu; 

  3. Kinga Ostrowska, uczennica klasy III, I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu – opiekun pracy Pani mgr Ewa Michalewicz, temat: Występowanie garnusznicy bukowej Mikiola fagi (Diptera, Cecidiomyiidae) na liściach buka zwyczajnego Fagus sylvatica L. na wybranych stanowiskach Elblągu i jego okolicy; 

  4. Anna Maria Skrobut, uczennica klasy III, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim – opiekun Pani mgr Ewa Skrobut, temat: Mchy zasiedlające rozkładające się drewno na obszarze leśnym w okolicach Lidzbarka Warmińskiego. 

  

fot. G. Fiedorowicz 

Laureaci zawodów okręgowych II stopnia XLIII Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2013/2014

MiejsceUczeńKlasaPunkty za testSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Kinga SzczepaniakIII80ZSO Nr 2, II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągumgr Hanna Pietras1 miejsce
2.Joanna MilanIII69ZSO Nr 2, II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągumgr Hanna Pietras+
3.Eliza SupińskaIII67II Liceum Ogólnokształcące im. G. Gizewiusza w Giżyckumgr Anna Dec-Kuś-
4.Justyna KowalczykIII65Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Bartoszycachmgr Aneta Roś-Kozłowska-
5.Anna DunalskaIII64IV Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Olsztyniemgr Edward Szatkowski-
5.Zuzanna KarpińskaIII64Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. J. Bażyńskiego w Ostródziemgr Alicja Ciunelis-
5.Monika TaborIII64ZSO Nr 2, II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągumgr Hanna Pietras-

 

  

fot. G. Fiedorowicz 

Laureaci zawodów okręgowych II stopnia XLII Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2012/2013

MiejsceUczeńKlasaPunkty za testSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Karolina HaberIII89ZSO Nr 2, II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągumgr Hanna Pietras+
2.Kinga SzczepaniakII85ZSO Nr 2, II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągumgr Hanna Pietras+
3.Karolina MorskaIII83I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżyckumgr Elżbieta Wojciulewicz+
4.Kamil MydłoIII73Zespół Szkół Nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytniemgr inż. Nina Gałązka-
5.Szymon PriceIII72I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztyniemgr Barbara Sztyburska-
6.Dominik KarchIII71Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewiemgr Elżbieta Skupień-


Prace badawcze wyróżnione podczas XLII Olimpiady Biologicznej przez Komitet Okręgowy w Olsztynie

  1. Karolina Morska, uczennica klasy III, I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku - opiekun pracy Pani mgr Elżbieta Wojciulewicz, temat: Zmienność cech liści klonu (Acer platanoides L.) w Giżycku i okolicach;

  2. Eliza Supińska, uczennica klasy II, II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku – opiekun Pani mgr Anna Dec-Kuś, temat: Ocena stanu ekologicznego jeziora Ublik Wielki przy pomocy metody ESMI;
    Praca wyróżniona przez Komitet Główny Olimpiady BiologicznejPraca wytypowana na Konkurs Prac Młodych Naukowćów Unii Europejskiej organizowany przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci.

  3. Kinga Szczepaniak, uczennica klasy II, II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu – opiekun Pani mgr Hanna Pietras, temat: Występowanie jemioły pospolitej (Viscum album) na terenie parku im. Michała Kajki oraz parku Planty w Elblągu;
    Praca wyróżniona przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej - 3 miejscePraca wytypowana na Konkurs Prac Młodych Naukowćów Unii Europejskiej organizowany przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci.
    Praca opublikowana w "Biologii w szkole" - 3/2013, str. 41-46 - plik PDF
     

  4. Monika Tabor, uczennica klasy II, II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu – opiekun Pani mgr Hanna Pietras, temat: Występowanie kenofitów na terenie miejscowości Grądki w powiecie elbląskim;
    Praca wyróżniona przez Komitet Główny Olimpiady BiologicznejPraca wytypowana na Konkurs Prac Młodych Naukowćów Unii Europejskiej organizowany przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci.

  5. Michał Zajkowski, uczeń klasy II, I liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ełku – opiekun Pani mgr Grażyna Dąbrowska, temat: Wpływ rójki u pszczół z gatunku Apis mellifica na produktywność ula.

  

fot. G. Fiedorowicz 

Laureaci zawodów okręgowych II stopnia XLI Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2011/2012

MiejsceUczeńKlasaPunkty za testSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Karolina HaberII83ZSO Nr 2, II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągumgr Hanna Pietras+
2.Adam SielawoIII79ZSO, II LO im. Konstantego I. Gałczyńskiego w Olsztyniemgr Anna Romanowska+
3.Aleksandra KaźmierczakIII76ZSO, I LO im. Juliusza Słowackiego w Elblągumgr Ewa Michalewicz+
4.Mateusz DutkiewiczIII73ZSO nr 2, II LO im. K azimierza Jagiellończyka w Elblągumgr Katarzyna Zarzeczna-
5.Magdalena DudaIII71ZSO, I LO im. Juliusza Słowackiego w Elblągumgr Ewa Michalewicz-
6.Szymon PriceII69I LO im. Adama Mickiewicza w Olsztyniemgr Barbara Sztyburska-


Prace badawcze wyróżnione podczas XLI OB przez Komitet Okręgowy Olimpiady Biologicznej w Olsztynie

  1. Joanna Brzezińska, uczennica klasy II c, I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu im. Juliusza Słowackiego - opiekun pracy Pani mgr Ewa Michalewicz
    temat: Ocena stanu ekologicznego ujściowego odcinka Drwęcy Warmińskiej w oparciu o Makrofitowy Indeks Rrzeczny. 

  2. Agnieszka Julia Lewecka, uczennica klasy II c, II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu – opiekun Pani mgr Hanna Pietras
    temat: Zróżnicowanie gatunkowe bioty porostów na terenie wsi Jelonki- Próchnik. 

  3. Joanna Milan, uczennica klasy I c, II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu – opiekun Pani mgr Hanna Pietras
    temat: Zróżnicowanie gatunkowe grzybów poliporoidalnych na terenie zachodniej dzielnicy Elbląga - Próchnika. 
    Praca wyróżniona przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej, liczba punktów 48. Praca wytypowana na Konkurs Prac Młodych Naukowćów Unii Europejskiej organizowany przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci.

  4. Justyna Skrzypińska, uczennica klasy II c, II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu – opiekun Pani mgr Hanna Pietras
    temat: Występowanie jaskółki dymówki (Hirundo rustica) na wybranych stanowiskach we wsi Jegłownik i Kopanka I. 

 

  

fot. G. Fiedorowicz 

Laureaci zawodów okręgowych II stopnia XL Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2010/2011

MiejsceUczeńKlasaPunkty za testSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Patrycja MulicaIII74Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Marion Donhoff, 11-730 Mikołajki, ul. Leśna 2Amgr Mirosława Gryziak+
2.Mateusz DutkiewiczII73ZSO nr 2, II LO im. K.Jagiellończyka, 82-300 Elbląg, ul. Królewiecka 42mgr Katarzyna Zarzeczna+
3.Katarzyna BukatoIII71ZSO nr 2, II LO im. K.Jagiellończyka, 82-300 Elbląg, ul. Królewiecka 42mgr Hanna Pietras+
4.Paulina RydeckaIII70ZSO nr 2, II LO im. K.Jagiellończyka, 82-300 Elbląg, ul. Królewiecka 42mgr Hanna Pietras-
5.Adam SielawoII67ZSO nr 1, II LO im. K. I. Gałczyńskiego, 10-113 Olsztyn, ul. K. i R. Małłków 3mgr Anna Romanowska-


Prace badawcze wyróżnione podczas XL OB przez Komitet Okręgowy Olimpiady Biologicznej w Olsztynie

  1. Mateusz Cieślik, klasa III, III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie – Występowanie hubiaka pospolitego (Fomes fomentarius (L.) J. Kickx F.) na drzewach w Lesie Miejskim w Olsztynie oraz analiza mierzalnych cech jego osobników, opiekun pracy: mgr Leszek Terlecki
  2. Mateusz Dutkiewicz, klasa II, ZSO nr 2, II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu – Wpływ światła, wilgotności i rodzaju podłoża na wzrost i stopień rozwoju owocników boczniaka ostrygowatego (Pleurotus ostreatus), opiekun pracy: mgr Katarzyna Zarzeczna
  3. Aleksandra Kaźmierczak, klasa II, Zespół Szkół Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu – Wpływ szczepionki mikoryzowej na wzrost i rozwój fasoli zwyczajnej (Phaseolus vulgaris L.) w warunkach stresu związanego z zakwaszeniem gleby, opiekun pracy: mgr Ewa Michalewicz
  4. Anna Michalewicz, klasa II, Zespół Szkół Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu – Flora ruderalna we wsi Tropy Elbląskie na Żuławach Wiślanych, opiekun pracy: mgr Jadwiga Piechowiak
  5. Julia Ziółkowska, klasa II, I liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku – Występowanie szrotówka kasztanowcowiaczka (Cameraria orhidella) na terenie Giżycka, opiekun pracy: mgr Anna Prażmo Praca wyróżnionia przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej w Warszawie (liczba punktów w KGOB - 48). Praca została wytypowana do Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej organizowanego przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.



  

fot. G. Fiedorowicz

Laureaci zawodów okręgowych II stopnia XXXIX Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2009/2010

MiejsceUczeńKlasaPunkty za testSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Małgorzata CzarnotaIII74II LO im. K. Jagiellończyka w Elblągumgr Hanna Pietras-
2.Karolina StankiewiczIII73III LO im. M. Kopernika w Olsztyniemgr Leszek Terlecki-
3.Marta KasprowiczIII72ZS Nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytniemgr Jolanta Zieniuk-Piwowarska-


Prace badawcze wyróżnione podczas XXXIX OB przez Komitet Okręgowy Olimpiady Biologicznej w Olsztynie

  1. Katarzyna Anna Bukato, uczennica klasy II, II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu - opiekun mgr Hanna Pietras – Wpływ wieku drzew klonu zwyczajnego (Acer platanoides) na infekcję czerniakiem klonu (Rhytisma acerinum).

  2. Małgorzata Czarnota, uczennica klasy III, II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu - opiekun mgr Hanna Pietras - Wpływ szczepionki mikoryzowej na wzrost i rozwój fasoli zwyczajnej (Phaseolus vulgaris L.) w warunkach stresów wodnego, solnego i termicznego. 

  3. Patrycja Mulica, uczennica klasy II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. M. Dönhoff w Mikołajkach - opiekun mgr Mirosława Gryziak – Analiza struktury ilościowej i jakościowej zooplanktonu (wrotki i skorupiaki) jeziora Tałty i Jeziora Mikołajskiego. 

  4. Agnieszka Helena Paturej, uczennica klasy III, II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie - opiekun mgr Aneta Maszczak – Ocena trofii Jeziora Długiego na podstawie zespołów zooplanktonowych. 

  5. Olga Pietrzyk, uczennica klasy III, III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie -opiekun Leszek Terlecki) - Występowanie jemioły pospolitej (Viscum album L.) na drzewach w wybranych parkach. 

  6. Konrad Zagórski, uczeń klasy III, I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu - opiekun mgr Jadwiga Piechowiak - Wpływ jednorodnego pola elektrostatycznego na kiełkowanie, wzrost i rozwój pieprzycy siewnej (Lepidium sativum L.) i sałaty siewnej (Lactuca sativa L.).

 

  

fot. G. Fiedorowicz 

Laureaci zawodów okręgowych II stopnia XXXVIII Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2008/2009

MiejsceUczeńKlasaPunkty za test i rozmowęSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Aleksandra LaskowskaIII99II LO im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztyniemgr Anna Romanowska+
2.Marcin DrewnowskiIII89II LO im. K. Jagiellończyka w Elblągumgr Hanna Pietras+
3.Anna KowalczykIII86II LO im. K. Jagiellończyka w Elblągumgr Hanna Pietras+
4.Ferenc SylwiaIII76LO im. Stefana Żeromskiego w Iławiemgr Barbara Kundzier-
5.Kamila KwiatekIII84I LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżyckumgr Anna Prażmo-
6.Filip MikuckiIII82II LO im. K. Jagiellończyka w Elblągumgr Hanna Pietras-


Prace badawcze wyróżnione podczas XXXVIII OB przez Komitet Okręgowy Olimpiady Biologicznej w Olsztynie

  1. Anna Maria Borkowska, uczennica klasy III, II LO im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie, opiekun - mgr Anna Romanowska - Badanie wpływu alkaloidów (kofeiny, kolchicyny, nikotyny) na życie i rozwój pantofelka (Paramecium caudatum).
  2. Monika Brzostek, uczennica klasy II, V LO im. Wspólnej Europy w Olsztynie, opiekun - mgr Bożena Lewandowska - Posadowienie gniazd sroki (Pica pica L.) w wybranych dzielnicach Olsztyna.
  3. Marcin Drewnowski, uczeń klasy III, II LO im K. Jagiellończyka w Elblągu, opiekun - mgr Hanna Pietras - Wpływ światła spolaryzowanego, promieniowania laserowego i pola magnetycznego na kiełkowanie nasion i wczesne etapy ontogenezy żyta zwyczajnego (Secale cereale), owsa zwyczajnego (Avena sativa), oraz kukurydzy cukrowej (Zea mays var. Saccaharata).
  4. Katarzyna Kosmaczewska, uczennica klasy II, II LO im K. Jagiellończyka w Elblągu - opiekun mgr Hanna Pietras - Zróżnicowanie gatunkowe drzew w Elbląskim Parku Planty.
  

fot. G. Fiedorowicz






Laureaci zawodów okręgowych II stopnia XXXVII Olimpiady Biologicznej w Olsztynie w roku szkolnym 2007/2008

MiejsceUczeńKlasaPunkty za test i rozmowęSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Lidia WardowskaIII84Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskimmgr inż. Lech Bober+
2.Anna MakiłaII78I LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżyckumgr Anna Prażmo-
3.Ferenc SylwiaII76LO im. Stefana Żeromskiego w Iławiemgr Barbara Kundzier-
4.Anna LewandowskaIII76IV LO im. M.C. Skłodowskiej w Olsztyniemgr Edward Szatkowski-
5.Anna NowakowskaII73LO im. Stefana Żeromskiego w Iławiemgr Barbara Kundzier-


Prace wyróżnione w Komitecie Okręgowym Olimpiady Biologicznej w Olsztynie i zakwalifikowane do eliminacji na konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej

  1. Paweł Czachorowski, kl. II, ZSO Nr 1, II LO im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie, opiekun - mgr Anna Romanowska: Wpływ urbanizacji na skład gatunkowy i liczebność odonatofauny rzeki Łyny w Olsztynie. Praca wyróżniona przez KGOB w Warszawie.
  2. Mateusz Gadomski, kl. III, III LO im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie, opiekun - mgr Leszek Terlecki: Rozmieszczenie i zmienność wybranych cech biometrycznych mrowisk Formica rufa L. w lasach gminy Łyse.
  3. Anna Kowalczyk, kl II, ZSO Nr 2, II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, opiekun - mgr Hanna Pietras: Wpływ typu siedliska na zmienność barwną muszli Cepaea nemoralis na terenie Elbląskiego Parku Leśnego "Bażantarnia".
  

fot. G. Fiedorowicz






Laureaci zawodów okręgowych II stopnia XXXVI Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2006/2007

MiejsceUczeńKlasaPunkty za test i rozmowęSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Karolina DukIII87I LO im. Stefana Żeromskiego w Ełkumgr Monika Pieczara+
2.Agnieszka DębkowskaIII83I LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżyckumgr Anna Prażmo+
3.Katarzyna AbramczykIII81ZS Nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytniemgr Nina Gałązka+
4.Anna DolnaIII80ZSO Nr 2, II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągumgr Hanna Pietras+
5.Mateusz Filip ŚledzikIII77I LO im. Stefana Żeromskiego w Ełkumgr Monika Pieczara-


Prace wyróżnione w Komitecie Okręgowym Olimpiady Biologicznej w Olsztynie i zakwalifikowane do eliminacji na konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej

  1. Aleksandra Andryskowska, uczennica III klasy ZSO Nr 2, II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, opiekun - mgr Hanna Pietras: Porównanie właściwości oczyszczających rzęsy drobnej (Lemna minor) i wolfii bezkorzeniowej (Wolffia arrhiza

  2. Karolina Duk, uczennica II klasy I LO im. Stefana Żeromskiego w Ełku, opiekun - mgr Monika Pieczara: Wpływ zabarwienia płatków korony kwiatu gryki zwyczajnej (Fagopyrum esculentum) na różnorodność i liczebność odwiedzających go owadów 

  3. Joanna Jarnicka, uczennica II klasy LO im. Stefana Żeromskiego w Iławie, opiekun mgr Wiesława Elsner: Występowanie i sukces lęgowy bociana białego (Ciconia ciconia L.) na terenie gminy Susz






Laureaci zawodów II stopnia XXXV OLIMPIADY BIOLOGICZNEJ 2005/2006 

MiejsceUczeńKlasaPunkty za test i rozmowęSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Marta PotomskaII73Zespół Szkół w Nowym Mieście Lubawskimmgr Adam Olszewski+
2.Agnieszka DębkowskaII70I LO w Giżyckumgr Anna Prażmo-
3.Kamila KlimekIII68III LO w Olsztyniemgr Leszek Terlecki-



Prace wyróżnione i zakwalifikowane do eliminacji na Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej:

1. "Wpływ nadmiaru fosforu na ślimaki wodne Melanoides tuberculata w wodach o różnej trofii" - Marlena Rychcik, III klasa, III LO im. Jana Pawła II w Elblągu, opiekun - mgr Tomasz Stężała.

2."Zmienność barwna i wybiórczość siedliskowa wstężyka gajowego (Cepaea nemoralis) w Olsztynie i jego okolicach" - Antonina Krystosik, II klasa, V LO w Olsztynie, opiekun - mgr Bożena Lewandowska.

3. "Wpływ zasolenia wody na kiełkowanie i wzrost wybranych roślin strączkowych" - Małgorzata Weryk, II klasa ZSO w Nidzicy, opiekun - Teresa Kalinowska. 




Laureaci zawodów II stopnia XXXIV OLIMPIADY BIOLOGICZNEJ 2004/2005 

MiejsceUczeńKlasaPunkty za test i rozmowęSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Maureen PereyraIII77I LO, 11-500 Giżycko, ul. Traugutta 1mgr Anna Prażmo+
2.Paulina WitortIII74III LO, 10-256 Olsztyn, ul. Sybiraków 3mgr Leszek Terlecki-






Laureaci zawodów II stopnia XXXIII OLIMPIADY BIOLOGICZNEJ 2003/2004 

MiejsceUczeńKlasaPunkty za test i rozmowęSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Paweł BernatowiczIV75I LO, 11-500 Giżycko, ul. Traugutta 1mgr Anna Prażmo.
2.Katarzyna PieniukIV73II LO, 12-100 Szczytno, ul. Lanca 10mgr Nina Gałązka.

Monika Starzyk wyróżnienie za pracę: Badanie stężenia dwutlenku siarki w Dywtitach na podstawie skali porostowej. Uczennica klasy IV Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, nauczyciel prowadzący: mgr Andrzej Grudzień. 




Laureaci zawodów II stopnia XXXII OLIMPIADY BIOLOGICZNEJ 2002/2003 

MiejsceUczeńKlasaPunkty za test i rozmowęSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Paulina LemkeIV82III LO, 10-256 Olsztyn, ul. Sybirakówmgr Leszek Terlecki+
2.Paweł BernatowiczIV70I LO, 11-500 Giżycko, ul. Traugutta 1mgr Anna Prażmo.
3.Magdalena RycykI V68ZSO, 11-400 Kętrzyn, ul. Powstańców Warszawy 2mgr Janina Serwin.

Anna Krzywiec wyróżnienie za pracę "Ocena czystości rzeki Łyny na podstawie makrofauny dennej". Uczennica klasy III, IV Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, nauczyciel prowadzący: mgr Edward Szatkowski. 




Laureaci zawodów II stopnia XXXI OLIMPIADY BIOLOGICZNEJ 2001/2002 

MiejsceUczeńKlasaPunkty za test i rozmowęSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Jakub ZahorskiIV93III LO, 10-256 Olsztyn, ul. Sybiraków 3mgr Leszek Terlecki+
2.Maja MasłowskaIV81IV LO, 10-450 Olsztyn, ul Piłsudskiego 56mgr Władysława Zarucka+
3.Magda WasilewskaIV78II LO, 11-500 Giżycko, ul. Sikorskiego 3mgr Ewa Downar+
4.Paula SołtysiakIV74III LO, 10-256 Olsztyn, ul. Sybiraków 3mgr Leszek Terlecki+
5.Piotr RafalskiIV72II LO, 10-113 Olsztyn, ul. Małłków 3mgr Tomasz Otręba+
6.Michał BrzezińskiIV68III LO, 10-256 Olsztyn, ul. Sybiraków 3mgr Leszek Terlecki.
7.Piotr BruździakIV66I LO, 11-500 Giżycko, Traugutta 1mgr Elżbieta Wojciulewicz.
8.Kinga KasperowiczIV64LO, 11-600 Węgorzewo, ul. Prusa 10mgr Elżbieta Skupień.






Laureaci zawodów II stopnia XXX OLIMPIADY BIOLOGICZNEJ 2000/2001 

MiejsceUczeńKlasaPunkty za test i rozmowęSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Piotr PupelIV94V LO, 10-Olsztyn, ul. Krasickiego 2mgr Bożena Lewandowska+
2.Jakub ZahorskiIII85III LO, 10-256 Olsztyn, ul. Sybiraków 3mgr Leszek Terlecki+
3.Magda WasilewskaIII79II LO, 11-500 Giżycko, ul. Sikorskiego 3mgr Ewa Downar.
4.Piotr NowotkaIV78III LO, 10-256 Olsztyn, ul. Sybiraków 3mgr Leszek Terlecki.
5.Agnieszka ZdanowiczIV76III LO, 10-256 Olsztyn, ul. Sybiraków 3mgr Leszek Terlecki.
6.Michał WęgrzyckiIV74III LO, 10-256 Olsztyn, ul. Sybiraków 3mgr Leszek Terlecki.
7.Ewa SzagałaIV74IV LO, 10-450 Olsztyn, ul. Piłsudskiego 56mgr Izydor Krawczyk.
8.Magdalena KobyłczykIV69LO, 11-100 Lidzbark Warm. ul. Krasickiego 4mgr Bożena Grzebska.

Grzegorz Kot wyróżnienie za pracę: Wpływ nasion kopru na kiełkowanie innych warzyw. Uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego, w Olecku, nauczyciel prowadzący: mgr Elżbieta Milewska; 
Magda Wasilewska wyróżnienie za pracę: Wpływ pH na rozwój roślin uprawnych na podstawie sałaty. Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku, ul. Sikorskiego 3, nauczyciel prowadzący: mgr Ewa Downar. 




Laureaci zawodów II stopnia XXIX OLIMPIADY BIOLOGICZNEJ 1999/2000

MiejsceUczeńKlasaPunkty za test i rozmowęSzkołaNauczycielUczestnictwo w zawodach III stopnia
1.Michał WąsowiczIV80I LO, 10-551 Olsztyn, ul. Mickiewicza 6Mgr Krystyna Kapelańska+
2.Mariusz GibowiczIV79I LO, 11-500 Giżycko, ul. Traugutta 1mgr Anna Prażmo+
3.Wojciech KaskIV76LO, 12-100 Szczytno, ul. Lanca 10mgr Jolanta Zieniuk- Piwowarska+
4.Anna WronaIV75LO, 12-100 Szczytno, ul. Lanca 10mgr Jolanta Zieniuk- Piwowarska+
5.Robert WachIV74I LO, 11-500 Giżycko, ul. Traugutta 1mgr Anna Prażmo+
6.Piotr SochaIV71I LO, 10-551 Olsztyn, ul. Mickiewicza 6mgr Krystyna Kapelańska.
7.Łukasz MuchowskiIV69LO, 19-400 Olecko, ul. Kościuszki 29mgr Aleksandra Ośródka.
8.Szczepan DobrowolskiIV67IV LO, 10-450 Olsztyn, ul. Piłsudskiego 56mgr Władysława Zarucka.
9.Sebastian BorysIV64LO, 19-400 Olecko, ul. Kościuszki 29mgr Aleksandra Ośródka.

 

fot. G. Fiedorowicz