ZAPROSZENIE: SZKOŁA LETNIA dla studentów (update)

EIT Food czyli konsorcjum Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii w obszarze Żywności ma przyjemność zaprosić studentów na 2 bezpłatne wydarzenia: Letnią Szkołę online oraz Laboratorium Ko-kreacji.

Podczas 5-dniowej Letniej Szkoły (14-18 września) studenci wezmą udział w wykładach prowadzonych przez ekspertów z branży spożywczej, a następnie w międzynarodowym zespole będą pracować nad projektami łączącymi zdobytą wiedzę z wyzwaniami społecznymi i zróżnicowanymi potrzebami regionalnymi.

W programie wykładów m. in.: Climate Smart Agriculture, czyli rolnictwo adaptujące się do zmian klimatycznych oraz inne tematy związane z finansowaniem łańcucha wartości; Uprawy i know-how w perspektywie antropologicznej; tło gospodarcze i wartość odżywcza upraw starożytnych zbóż; Innowacje środowiskowe i tworzenie wartości, a także prezentacje zapewniające studentom niezbędne narzędzia i wiedzę do przygotowania się do Laboratorium Ko-Kreacji, poświęcone m. in. planowaniu i strategii biznesu oraz tworzeniu modeli biznesowych oraz zrównoważonej przedsiębiorczości.

Więcej informacji oraz formularz rekrutacji znajduje się na stronie:

Podczas Laboratorium Ko-kreacji (29 września - wymagany wcześniejszy udział w  Letniej Szkole) studenci połączą siły z rolnikami, aby pod okiem ekspertów pracować nad rozwiązaniem problemów zgłoszonych przez rolników i przygotowaniem biznesplanu. Pomysł na biznes wypracowany podczas Laboratorium weźmie udział w konkursie online, w którym do zdobycia są 3 nagrody w wysokości 10 tys. EURO.

Co mogą zyskać osobyktóre wezmą udział w Szkole Letniej i Laboratorium ko-kreacji?

1. Poznają trendy biznesowe szczególnie wpływające na branżę spożywczą;

2. Będą mieli możliwość zdobycia sieci kontaktów z przedstawicielami różnych grup i regionów z różnych krajów europejskich;

3. Stworzą własny pomysł na projekt dostosowujący nabytą wiedzę nt. trendów w branży spożywczej oraz źródeł finansowania do lokalnych warunków;

4. Pomysł na biznes wypracowany przez studentów wspólnie z rolnikami podczas Laboratorium Ko-kreacji weźmie udział w konkursie, w którym do zdobycia są 3 nagrody w wysokości 10 tys. EURO.

Wydarzenia dedykowane są studentom studiów magisterskich i doktoranckich różnych kierunków, zarówno rolniczych i przyrodniczych, jak i humanistycznych, technicznych czy ekonomicznych.