Zaproszenie na webinarium dla doktorantów

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na webinarium:

Rozwiń swoją karierę naukową! Oferta EURAXESS i stypendia międzynarodowe dla młodych naukowców

Webinarium odbędzie się: 15 maja 2020 r. (piątek)
w godz. 09:00 – 10:00
na platformie Microsoft Teams

Warsztaty skierowane są do doktorantów ze wszystkich wydziałów, w szczególności do osób, które w tym roku rozpoczęły studia doktoranckie.
Spotkanie poprowadzą pani Ewelina Sobocińska i pani Magdalena Burczyńska z Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE w Olsztynie.

W programie:

• - przedstawienie strony internetowej Biura ds. Współpracy Międzynarodowej oraz Regionalnego Punktu Kontaktowego w Olsztynie (jak wyszukiwać oferty stypendialne, formalności związane z wyjazdem za granicę, itp.),
  • - Erasmus+ – możliwości wyjazdów na studia i praktyki zagraniczne,
  • - PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej
  • - omówienie Portalu dla mobilnych naukowców – EURAXESS (wyszukiwanie ofert stypendialnych , rejestracja, załączanie CV i innych potrzebnych dokumentów),
  • - oferta wybranych funduszy stypendialnych dla doktorantów

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona do 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja dostępna na stronie www.uwm.edu.pl/rpk w zakładce "Szkolenia".

Do osób zarejestrowanych zostanie wysłana wiadomość mailowa z aktywnym linkiem do spotkania. Link zostanie wysłany na dwa dni przed webinarium.

Zespół RPK PB UE