Zaproszenie do udziału w Konkursie WWF

Szanowni Państwo,

Jako Fundacja WWF Polska organizujemy konkurs dla studentów kierunków artystycznych, architektonicznych oraz wzornictwa, a także wszystkich osób kreatywnych, zafascynowanych sztuką, którym bliska jest idea ochrony przyrody.

Konkurs trwa od 17.02.2023 r. do 02.04.2023 r. - plakat

ZADANIE Zadaniem konkursowym jest wykonanie wizualizacji projektu outdoorowej instalacji zewnętrznej, inaczej mówiąc projektu instalacji artystycznej OOH. Zależy nam na tym, aby studenci w swoich projektach wykorzystali między innymi materiały z drewna i drewnopochodne z certyfikatem z FSC. Dozwolone jest także wykorzystanie innych materiałów, niepochodzących z drewna i drewnopochodnych, w sposób wpisujący się w zrównoważony design.

Liczymy na kreatywność i to, że odkryjemy przed społeczeństwem nieoczywiste zalety płynące z lasów!

NAGRODA

I nagroda to realizacja zwycięskiego projektu instalacji na terenie Warszawy. Autor zwycięskiego projektu weźmie udział w realizacji instalacji, sprawując nad nią nadzór merytoryczny i artystyczny.

II nagroda to 10 wyróżnionych przez jury projektów, które wraz z projektem zwycięskim zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Warszawie.

Pragniemy, aby projekty skłaniały do zastanowienia, edukowały społeczeństwo, pokazywały, jak ważny jest las w naszym życiu. Chcemy edukować o lesie i zarządzaniu nim, przybliżać go ludziom. Razem możemy więcej – to nasze sztandarowe hasło WWF. Chcemy z Wami, RAZEM, móc zrobić pierwszy krok ku temu, by ludzie bardziej świadomie dokonywali wyborów konsumenckich oraz aby rozumieli znaczenie lasów i zrównoważonej gospodarki leśnej. Pragniemy wskazać ludziom kierunki, które pomogą o nie dbać, a tym samym dbać o dobro przyrody i nasze własne.

Konkurs jest elementem kampanii na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej prowadzonej przez Fundację WWF Polska.

Więcej szczegółów na temat kampanii i idei, które za nią stoją, znajdziecie Państwo tutaj: https://www.wwf.pl/zrownowazona-gospodarka-lesna

Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć spojrzenie młodych, kreatywnych ludzi na temat zrównoważonej gospodarki leśnej.

Prace studentów będzie oceniać wybitne grono jurorskie, składające się z przedstawicieli władz miasta, Uczelni Wyższych, Instytucji Kulturalnych, FSC, agencji realizujących podobne projekty oraz oczywiście pracowników WWF Polska.

W razie pytań zapraszam do kontaktu: Żaneta Kowalska vel Kowalczyk Starsza Specjalistka ds. Komunikacji

tel.: +48 512 342 262 | zkowalczyk@wwf.pl

Maria Wittels Specjalistka ds. Komunikacji tel.: +48 721 253 857 | mwittels@wwf.pl

Z wyrazami serdeczności,