Rekrutacja na stanowisko post-doc w projekcie SONATA-BIS finansowanym przez NCN

„Podstawy molekularne biologicznych funkcji enzymów z głęboko umiejscowionymi miejscami aktywnymi: inhibicja substratowa, kooperacyjność oraz zależności pomiędzy transportem substratów i produktów”.

Poszukujemy zmotywowanego współpracownika do obsadzenia stanowiska post-doktora w Laboratorium Biomolekularnych Interakcji i Transportu (www.labbit.eu). Stanowisko będzie dostępne od 1 maja 2021 r. Wybrany kandydat będzie badał mechanizmy rządzące transportem ligandów w enzymach przy użyciu najnowocześniejszych metod, takich jak modelowanie MSM, adaptacyjne i ulepszone symulacje próbkowania. Badania obejmą także element rozwoju metody. Zdobyta wiedza będzie miała kluczowe znaczenie dla odkrycia molekularnego pochodzenia patologii związanych z transportem, poprawy kinetyki wiązania związków ołowiu i projektowania ulepszonych biokatalizatorów. Laboratorium znajduje się w Poznaniu i jest wspólnie afiliowane przy Instytucie Biologii Molekularnej i Biotechnologii Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie - oba w ścisłej czołówce placówek naukowych w Polsce.

Więcej informacji w pliku PDF (wersja polska i angielska)