Konkurs nr 1 na stanowisko doktoranta- stypendysty w Katedrze Anatomii i Fizjologii Zwierząt (Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki

Wymagania stawiane kandydatowi:

1. Tytuł zawodowy magistra nauk biologicznych lub pokrewnych.
  2. Kandydat powinien być doktorantem polskiej uczelni, na wydziale o profilu biologicznym.
  3. Podstawowa wiedza z zakresu biologii, biochemii oraz parazytologii.
  4. Krajowe lub zagraniczne staże naukowe dotyczące metod biologii molekularnej w parazytologii oraz proteomiki.
  5. Dorobek naukowy poparty publikacjami w czasopismach z bazy JCR.
  6. Aktywny udział w konferencjach naukowych.
  7. Chęć oraz predyspozycje do podjęcia pracy naukowej.
  8. Umiejętność samodzielnej pracy jak i w zespole.
  9. Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Udział w projekcie:

Stypendysta (wykonawca nr 4 wg wniosku projektowego) będzie uczestniczył w następujących zadaniach badawczych realizowanych w projekcie OPUS 16, pt. „Anisakis simplex jako pasożyt o znaczeniu dla zdrowia publicznego: transkryptom i proteom źródłem informacji o molekularnych podstawach przeżycia nicienia
w organizmie żywiciela", kierowanym przez prof. dr hab. Iwonę Bogacką:

1. Sekwencjonowanie RNA-seq oraz single-cell RNA-seq i spektrometria mas LC-MS/MS przy użyciu znakowania TMT na poziomie globalnym/tkankowym u A. simplex.
2. Analiza danych transkryptomicznych i proteomicznych oraz stworzenie repozytorium danych w postaci puli transkryptów i białek dla całego organizmu i komórek: jelita i kutikuli larw L3 i L4 A. simplex.
3.  Wytypowanie białek kluczowych dla wzrostu i rozwoju nicieni pasożytniczych

Szczegółowy zakres obowiązków Stypendysty:
1. Hodowla in vitro nicieni pasożytniczych
2. Ekstrakcja białek
3. Analiza LC-MS/MS
4. Bioinformatyczna analiza danych proteomicznych
5. Klonowanie wybranych białek
6. Przygotowanie publikacji naukowej w języku angielskim

Typ konkursu NCN: OPUS – NZ

Termin składania ofert: 02 sierpnia 2019, 00:00

Forma składania ofert: email

Termin rozstrzygnięcia: 05 sierpnia 2019, 00:00

Warunki zatrudnienia:
Wyłoniony kandydat będzie otrzymywał stypendium przez 34 miesiące: w wysokości 1865,29 PLN przez okres 24 miesięcy oraz 2117,65 PLN przez okres 10 miesięcy (zwolnione od podatku).

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: październik 2019 r. (lub nie później niż 31.12.2019 r.)

Dodatkowe informacje:
Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać list motywacyjny, życiorys naukowy, skan dyplomu ukończenia studiów magisterskich.

W życiorysie naukowym Kandydat zobligowany jest do umieszczenia oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych („Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.)

Dokumenty należy wysłać pocztą elektroniczną na adres: iwonab@uwm.edu.pl do dnia 02 sierpnia 2019 roku.

Komisja Stypendialna a zastrzega sobie prawo do nieinformowania wszystkich kandydatów o wynikach konkursu, co jest jednoznaczne z odrzuceniem ich kandydatury.