Konkurs na stanowisko stypendysty w Katedrze Anatomii i Fizjologii Zwierząt w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki

Konkurs na stanowisko stypendysty w Katedrze Anatomii i Fizjologii Zwierząt
(Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski)
w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki

Wymagania stawiane kandydatowi:

1. Tytuł zawodowy magistra w dyscyplinie nauk biologicznych lub pokrewnych lub lek. weterynarii,
  2. Co najmniej roczne doświadczenie w pracy badawczej (np. realizacja badań w ramach prac dyplomowych),
  3. Umiejętność strategicznego planowania pracy laboratoryjnej,
  4. Umiejętność analizy i interpretacji wyników,
  5. Znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na czytanie i pisanie prac naukowych,
  6. Znajomość technik laboratoryjnych, m.in.: izolacji białka, Western blot, metody radioimmunoenzymatycznej, ELISA,
  7. Pracowitość, systematyczność, gotowość do pogłębiania wiedzy i umiejętność pracy w zespole,
  8. Doświadczenie w pracy ze zwierzętami.

Mile widziane dokumenty potwierdzające znajomość powyższych technik (certyfikaty ze szkoleń, publikacje naukowe oraz doniesienia konferencyjne, których kandydat jest współautorem, list polecający od dotychczasowego opiekuna naukowego).

Udział w projekcie:

Stypendysta będzie uczestniczył w realizacji zadań badawczych w ramach projektu SONATA 16, pt. „Omentyna jako nowy regulator funkcjonowania macicy świni w okresie okołoimplantacyjnym”, kierowanym przez dr Martę Kieżun.

Udział w zadaniach badawczych:

1. Zbadanie wpływu omentyny na ekspresję białek enzymów steroidogenicznych i enzymów szlaku syntezy prostaglandyn oraz sekrecję hormonów steroidowych przez inkubowane in vitro skrawki endometrium świń w 10-12 dniu cyklu rujowego i w okresie okołoimplantacyjnym.
  2. Zbadanie wpływu omentyny na ekspresję białek enzymów szlaku syntezy prostaglandyn oraz sekrecję prostaglandyn przez inkubowane in vitro skrawki endometrium świń w 10-12 dniu cyklu rujowego i w okresie okołoimplantacyjnym i prostaglandyn.

Szczegółowy zakres obowiązków Stypendysty:

1. Wykonywanie prac badawczych zgodnie z planem realizacji w/w projektu.
  2. Analiza i opracowanie wyników.
  3. Przygotowanie publikacji, które będą stanowiły podstawę rozprawy doktorskiej stypendysty.
  4. Wykonywanie prac badawczych zgodnie z planem realizacji w/w projektu.
  5. Znajomość i przestrzeganie przepisów BHP i Ppoż.

Typ konkursu NCN: Sonata-16; panel NZ
Termin składania ofert: do 22.10.2022, godz. 0:00
Forma składania ofert: drogą elektroniczną na adres email: marta.kiezun@uwm.edu.pl
Termin rozstrzygnięcia: 26.09.2022

Warunki zatrudnienia:

Wyłoniony kandydat będzie otrzymywał stypendium przez 12 miesięcy z możliwością przedłużenia okresu trwania umowy stypendialnej, przy dalszym spełnianiu warunków przez stypendystę. Wysokość stypendium wynosi 3050 PLN, z możliwością podwyższenia do 3700 PLN po przedłużeniu umowy o kolejne 12 miesięcy.

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy w projekcie: 01.11.2022 r.

Dodatkowe informacje:
Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać list motywacyjny, życiorys naukowy, skan dyplomu ukończenia studiów magisterskich i/lub zaświadczenie o posiadanym statusie doktoranta.

W życiorysie naukowym Kandydat zobligowany jest do umieszczenia oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych („Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.)

Dokumenty należy wysłać pocztą elektroniczną na adres: marta.kiezun@uwm.edu.pl do dnia 22.10.2022 roku.

Komisja Stypendialna a zastrzega sobie prawo do nieinformowania wszystkich kandydatów o wynikach konkursu, co jest jednoznaczne z odrzuceniem ich kandydatury.