Konkurs na stanowisko stypendysty-doktoranta w KFGiBR - projekt NCN

Konkurs na stanowisko stypendysty-doktoranta w Katedrze Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
(Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)
 w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki

Wymagania stawiane kandydatowi:

1. Tytuł zawodowy magistra nauk biologicznych lub pokrewnych.
  2. Kandydat powinien być doktorantem polskiej uczelni, w dyscyplinie nauk biologicznych.
  3. Podstawowa wiedza z zakresu biologii, fizjologii roślin oraz biochemii.
  4. Krajowe lub zagraniczne staże/praktyki dotyczące metod badawczych stosowanych w biologii roślin.
  5. Praca magisterska z zakresu biologii roślin lub dorobek naukowy poparty publikacjami w czasopismach z bazy JCR.
  6. Aktywny udział w konferencjach naukowych.
  7. Chęć oraz predyspozycje do podjęcia pracy naukowej.
  8. Umiejętność samodzielnej pracy, jak i w zespole.
  9. Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Udział w projekcie:

Stypendysta będzie uczestniczył w badaniach projektu OPUS 18, pt. „Nowe strategie otrzymywania związków bioaktywnych na bazie krzemu” realizowanym w konsorcjum naukowym. Koordynatorem realizacji projektu w Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie jest Pani dr Katarzyna Głowacka.

Udział w zadaniach badawczych:

• Nr 1  – Uprawa oraz badanie zmian rozwojowych oraz fizjologicznych roślin w warunkach różnej suplementacji Si  i ekspozycji na Cd.
  • Nr 2  – Badanie materiału roślinnego uprawianego w warunkach różnej suplementacji Si i ekspozycji na Cd  przy wykorzystaniu testów biochemicznych.
  • Nr 9  – Badanie właściwości przeciwgrzybicznych ekstraktów roślinnych.
  • Nr 10 - Badanie wpływu ekstraktów roślinnych na rośliny

Szczegółowy zakres obowiązków Stypendysty:

1. Udział w uprawie roślin traktowanych związkami szkodliwymi, ustalenie odpowiedniej suplementacji poprzez analizę rozwoju roślin oraz wybranych parametrów fizjologicznych - doświadczenia szklarniowe oraz w warunkach in vitro.
  2. Pobieranie materiału roślinnego, przygotowanie ekstraktów roślinnych do testów biochemicznych oraz udział w ich przeprowadzeniu.
  3. Analiza uzyskanych danych oraz rozpowszechnianie wyników badań w formie artykułów naukowych i prezentacji konferencyjnych.

Typ konkursu NCN: OPUS 18 – ST4

Termin składania ofert: 19.11.2020, 00:00

Forma składania ofert: email

Termin rozstrzygnięcia: 24.11.2020, 00:00

Warunki zatrudnienia:
Wyłoniony kandydat będzie otrzymywał stypendium przez 34 miesięcy, w wysokości 3 000 PLN/miesiąc

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy w projekcie: 01.12.2020

Dodatkowe informacje:
Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać list motywacyjny, życiorys naukowy, skan dyplomu ukończenia studiów magisterskich.

W życiorysie naukowym Kandydat zobligowany jest do umieszczenia oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych [„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.]

Dokumenty należy wysłać pocztą elektroniczną na adres: katarzyna.glowacka@uwm.edu.pl  do dnia 19.11.2020 roku.

Komisja Stypendialna zastrzega sobie prawo do nieinformowania wszystkich kandydatów o wynikach konkursu, co jest jednoznaczne z odrzuceniem ich kandydatury.