Konkurs na stanowisko doktoranta-stypendysty w Katedrze Anatomii i Fizjologii Zwierząt (Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie) w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki

Wymagania stawiane kandydatowi:

1. Tytuł zawodowy magistra w dyscyplinie nauk biologicznych lub pokrewnych,
  2. Co najmniej 2-letnie doświadczenie w pracy laboratoryjnej (np. realizacja badań w ramach prac dyplomowych),
  3. Umiejętność strategicznego planowania pracy laboratoryjnej,
  4. Umiejętność analizy i interpretacji wyników,
  5. Znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na czytanie i pisanie prac naukowych,
  6. Znajomość technik laboratoryjnych, m.in.:
    • hodowli in vitro komórek zwierzęcych;
    • analiz ekspresji genów (real-time PCR) i białek (Western Blot);
    • technik laboratoryjnych (ELISA, immunohistochemia).

7. Pracowitość, systematyczność, gotowość do pogłębiania wiedzy i umiejętność pracy w zespole.

Mile widziane dokumenty potwierdzające znajomość powyższych technik (certyfikaty ze szkoleń, publikacje naukowe oraz doniesienia konferencyjne, których kandydat jest współautorem, list polecający od dotychczasowego opiekuna naukowego).

Opis zadań:

Stypendysta będzie uczestniczył w realizacji zadań badawczych w ramach projektu OPUS 20, pt. „Iryzyna nowym regulatorem rozrodu świń: ekspresja i rola w kontroli osi podwzgórze-przysadka-jajniki w czasie cyklu rujowego i wczesnej ciąży”, kierowanym przez prof. dr hab. Ninę Smolińską.

Typ konkursu NCN: OPUS – NZ

Ilość miejsc stypendialnych: 1

Termin składania ofert upływa 7 lutego 2023, 00:00

Termin rozstrzygnięcia: 8 lutego 2023, 00:00

Warunki zatrudnienia:

1. Stypendium wypłacane przez 12 miesięcy w wysokości 2 888 zł, z możliwością przedłużenia okresu trwania umowy stypendialnej, przy dalszym spełnianiu warunków przez stypendystę.

2. Kandydat w dniu podpisania umowy powinien być wpisany na listę doktorantów szkoły doktorskiej lub być uczestnikiem studiów doktoranckich.

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy w projekcie: 15.02.2023 r.

Dodatkowe informacje:

Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie na adres e-mail: nina.smolinska@uwm.edu.pl:

• CV uwzględniające aktualne dane teleadresowe, dotychczasowe osiągnięcia naukowe, publikacje w czasopismach naukowych, wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych, stypendia, nagrody, staże naukowe krajowe i zagraniczne, udział w projektach badawczych, oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych („Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawąo ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r., Dz.U. 2018, poz. 1000, z późn.zm.”),
  • kopii dyplomu ukończenia studiów magisterskich,
  • list polecający od dotychczasowego opiekuna naukowego (opcjonalnie),
  • kopie certyfikatów potwierdzających znajomość technik molekularnych,
  • oświadczenie kandydata o posiadanym statusie doktoranta w roku akademickim 2022/23.

Komisja Stypendialna zastrzega sobie prawo przeprowadzenia rozmowy z wybranymi kandydatami
(o miejscu i czasie rozmowy kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną).

Komisja Stypendialna zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu.

Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu jest równoznaczne z odrzuceniem jego oferty.