Konkurs na stanowisko doktoranta-stypendysty w Katedrze Anatomii i Fizjologii Zwierząt - S1

Konkurs na stanowisko doktorant-stypendysta w Katedrze Anatomii i Fizjologii Zwierząt

(Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)
w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki

Wymagania stawiane kandydatowi:

1. Tytuł zawodowy magistra (lub magistra inżyniera) w dyscyplinie nauk biologicznych lub pokrewnych,
  2. Co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy laboratoryjnej,
  3. Umiejętność strategicznego planowania pracy laboratoryjnej,
  4. Umiejętność analizy i interpretacji wyników,
  5. Znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na czytanie i pisanie prac naukowych,
  6. Znajomość technik laboratoryjnych, m.in.:
    - analiz ekspresji białek;
    - technik laboratoryjnych (ELISA, Western Blot, LC-MS/MS).
  7. Pracowitość, systematyczność, gotowość do pogłębiania wiedzy i umiejętność pracy w zespole.
  8. Dokumenty potwierdzające znajomość powyższych technik (np. współautorstwo w publikacjach naukowych).

Opis zadań:

Stypendysta będzie uczestniczył w realizacji zadań badawczych w ramach projektu OPUS 22, pt. „Wpływ mikroplastiku na funkcje osi hormonalnych HPG i HPA u niedojrzałych loszek – badania in vivo”, kierowanym przez prof. dr hab. Iwonę Bogacką w tym:

Udział w zadaniach badawczych:

1. Badanie wpływu niskiej i wysokiej dawki politereftalan etylenu (PET) na zmiany w profilu proteomicznym w wybranych elementach osi HPG i HPA (jajnik, kora nadnerczy)
  2. Badanie wpływu niskiej i wysokiej dawki politereftalan etylenu (PET) na zmiany w parametrach biologicznych jajnika (hormony, rezerwa pęcherzykowa, stan zapalny, stres oksydacyjny, apoptoza)
  3. Badanie wpływu niskiej i wysokiej dawki politereftalan etylenu (PET) na zmiany w parametrach biologicznych kory nadnerczy (hormony, stres oksydacyjny, apoptoza)

Szczegółowy zakres obowiązków Stypendysty:

1. Wykonanie analizy globalnego proteomu przy użyciu metody LC-MS/MS, opracowanie wyników oraz ich walidacja z wykorzystaniem metody Western Blot
  2. Oznaczenie markerów rezerwy pęcherzykowej, hormonów osi HPG oraz markerów stanu zapalnego i apoptozy przy użyciu metody ELISA, opracowanie wyników.

Typ konkursu NCN: OPUS – NZ7

Ilość miejsc stypendialnych: 1

Termin składania ofert upływa 11.07.2022, godz. 00:00

Termin rozstrzygnięcia: 15.07.2022, godz. 00:00

Warunki zatrudnienia:

1. Stypendium wypłacane przez 36 miesięcy w wysokości 2000 zł brutto/brutto.
  2. Kandydat w dniu podpisania umowy powinien być wpisany na listę doktorantów szkoły doktorskiej lub być uczestnikiem studiów doktoranckich.

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy w projekcie: 01.08.2022 r.

Dodatkowe informacje:

Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie na adres e-mail: iwonab@uwm.edu.pl do dnia 11.07.2022 godz. 00:00:

• CV uwzględniające aktualne dane teleadresowe, dotychczasowe osiągnięcia naukowe, publikacje w czasopismach naukowych, wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych, stypendia, nagrody, staże naukowe krajowe i zagraniczne, udział w projektach badawczych, oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych („Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawąo ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r., Dz.U. 2018, poz. 1000, z późn.zm.”),
  • kopii/skanu dyplomu ukończenia studiów magisterskich,
  • lista publikacji dokumentujących znajomość wymienionych w konkursie technik,
  • oświadczenie kandydata o posiadanym statusie doktoranta w roku akademickim 2021/22.

Komisja Stypendialna zastrzega sobie prawo przeprowadzenia rozmowy z wybranymi kandydatami (o miejscu i czasie rozmowy kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną).

Komisja Stypendialna zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu.

Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu jest równoznaczne z odrzuceniem jego oferty.

Ogłoszenie na stronie NCN https://www2.ncn.gov.pl/baza-ofert/?akcja=wyswietl&id=191026