Konkurs na stanowisko doktoranta-stypendysty w KAiFZ

Konkurs na stanowisko doktoranta-stypendysty w Katedrze Anatomii i Fizjologii Zwierząt
(Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)
 w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki

Wymagania stawiane kandydatowi:

1. Tytuł zawodowy magistra nauk biologicznych lub pokrewnych.
  2. Kandydat powinien być doktorantem polskiej uczelni, na wydziale o profilu biologicznym.
  3. Co najmniej 2 letnie doświadczenie w pracy laboratoryjnej.
  4. Umiejętność strategicznego planowania pracy laboratoryjnej.
  5. Współautor co najmniej 2 oryginalnych prac naukowych z listy JCR w zakresie biologii rozrodu zwierząt, w szczególności dotyczących endokrynologii rozrodu.
  6. Znajomość statystyki oraz narzędzi analizy bioinformatycznej na poziomie umożliwiającym kompleksową analizę wyników.
  7. Znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na czytanie i pisanie prac naukowych.
  8. Praktyczna znajomość technik laboratoryjnych, m.in.:
  • Umiejętność hodowli in vitro tkanek i komórek zwierzęcych;
  • Wykonywanie oznaczeń poziomu hormonów metodą radioimmunologiczną (RIA) i analiza wyników.

Mile widziane dokumenty potwierdzające znajomość powyższych technik (certyfikaty ze szkoleń, publikacje naukowe oraz doniesienia konferencyjne, których kandydat jest współautorem).

Udział w projekcie:
Stypendysta będzie uczestniczył w realizacji zadania badawczego w ramach projektu OPUS 16, pt. „Wisfatyna nowym regulatorem rozrodu świń: ekspresja i rola w kontroli osi podwzgórze-przysadka-jajniki w czasie cyklu rujowego i wczesnej ciąży ", kierowanym przez prof. dr hab. Tadeusza Kamińskiego:

1. Badanie wpływu wisfatyny na wydzielanie P4, E2, A4, T przez komórki jajnika świni w czasie cyklu rujowego.

Typ konkursu NCN: OPUS – NZ
Termin składania ofert: 23 czerwca 2020, 00:00
Termin rozstrzygnięcia: 03 lipca 2020, 00:00

Warunki zatrudnienia:
Wyłoniony kandydat będzie otrzymywał stypendium przez 12 miesiące: w wysokości 1000 PLN

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy w projekcie: 02.09.2020 r.

Dodatkowe informacje:
Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie na adres e-mail tkam@uwm.edu.pl:

• CV uwzględniające aktualne dane teleadresowe, dotychczasowe osiągnięcia naukowe, publikacje w czasopismach naukowych, wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych, nagrody, staże naukowe krajowe i zagraniczne, udział w projektach badawczych, oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych („Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r., Dz.U. 2018, poz. 1000, z późn.zm.”),
  • kopii dyplomu ukończenia studiów magisterskich,
  • informacji o posiadanym statusie doktoranta,
  • kopię prac naukowych,
  • kopie certyfikatów potwierdzających znajomość technik molekularnych.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo przeprowadzenia rozmowy z wybranymi kandydatami (o miejscu i czasie rozmowy kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną).

Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu jest równoznaczne z odrzuceniem jego oferty.

wersja PDF - PDF
ogłoszenie nas tronie NCN - https://www.ncn.gov.pl/baza-ofert/?akcja=wyswietl&id=182897