Konkurs na doktoranta stypendystę w ramach grantu OPUS

DZIEKAN WYDZIAŁU BIOLOGII i BIOTECHNOLOGII
Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
ogłasza konkurs na stanowisko
doktoranta stypendysty w Katedrze Fizjologii Zwierząt

Wymagania:

• Tytuł zawodowy magistra w dyscyplinie biotechnologia.
  • Kandydat powinien być doktorantem polskiej uczelni, na wydziale o profilu biologicznym.
  • Co najmniej 4 letnie doświadczenie w pracy w laboratorium biologii molekularnej.
  • Odbyty co najmniej 3-miesięczny staż naukowy w jednostce zagranicznej.
  • Umiejętność strategicznego planowania pracy laboratoryjnej.
  • Współautor co najmniej 3 publikacji naukowych w zakresie biologii rozrodu zwierząt, w szczególności dotyczących regulacji funkcji rozrodczych samic.
  • Praktyczna znajomość technik laboratoryjnych, w tym z zakresu biologii molekularnej, m.in.:
    • Izolacja tkanek macicy i zarodków i ich hodowla in vitro;
    • Izolacja RNA z tkanek, ocena jakości RNA przy użyciu bioanalizatora, odwrotna transkrypcja, projektowanie starterów, Real-Time PCR;
    • Izolacja białka z tkanek, analiza Western-Blot,
    • Przygotowywanie skrawków mrożeniowych i parafinowanych, analiza immunofluorescencyjna.

Mile widziane dokumenty potwierdzające znajomość powyższych technik (certyfikaty ze szkoleń, publikacje naukowe, których kandydat jest współautorem, doniesienia konferencyjne, których kandydat jest współautorem)

• Umiejętność analizy danych bioinformatycznych pochodzących z Sekwencjonowania Następnej Generacji (NGS).
  • Znajomość biostatystyki na poziomie umożliwiającym kompleksową analizę wyników.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na czytanie
    i pisanie prac naukowych oraz prezentację i dyskusję otrzymanych wyników na konferencjach międzynarodowych (potwierdzone certyfikatem CAE co najmniej C1).
  • Gotowość do wyjazdu na kilkumiesięczny naukowy staż zagraniczny.
  • Umiejętność pisania prac naukowych i projektów badawczych.

Opis zadań:

Stypendysta uczestniczyć będzie w realizacji wszystkich zadań badawczych projektu pt: „Konsekwencje oddziaływania pola elektromagnetycznego na tkanki macicy i zarodki w okresie okołoimplantacyjnym”.

Typ konkursu NCN: OPUS
Termin składania ofert: 10.01.2018
Forma składania ofert: dowolnie
Warunki zatrudnienia: Stypendium naukowe wypłacane przez 18 miesięcy

Uwaga: Stypendium naukowe może być przyznane osobie, która w chwili rozpoczęcia realizacji zadań w projekcie będzie posiadać status doktoranta.

Dodatkowe informacje:

Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie na adres e-mail: anitaf@uwm.edu.pl:

• CV uwzględniające aktualne dane teleadresowe, dotychczasowe osiągnięcia naukowe, publikacje w czasopismach naukowych, wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych, nagrody, staże naukowe krajowe i zagraniczne, udział w projektach badawczych, oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych,
  • listu motywacyjnego z opisem zainteresowań naukowych,
  • kopii dyplomu ukończenia studiów magisterskich,
  • informacji o posiadanym statusie doktoranta.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo przeprowadzenia rozmowy z wybranymi kandydatami (o miejscu i czasie rozmowy kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną)

Olsztyn, 21.12.2017 r.