13. Noc Biologów

Noc wymyka się porom i granicom

W tym roku w Kortowie na gości czekało około 70 propozycji spotkań z nauką, a każde z nich miało jednocześnie przekonywać, że to spotkanie ze światem pełnym fascynujących tajemnic i niezwykle przydatnych informacji. Po raz kolejny wydarzenie odbywało się już nie tylko w kampusie UWM, ale także np. w Iławie czy w Domu Pomocy Społecznej LAURENTIUS w Olsztynie.

Noc Biologów to wyjątkowa noc także dlatego, że… zaczyna się wczesnym rankiem. To odpowiedź na zainteresowanie szkół i przedszkoli, które – z oczywistych względów – o wiele chętniej biorą udział w wydarzeniach, które odbywają się w godzinach ich pracy. Wszystkich, którzy przyjechali do Kortowa, by osobiście poznać tajemnice życia (od komórek do biosfer), podczas uroczystego otwarcia wydarzenia przywitali m.in. prof. Jerzy Jaroszewski, prorektor UWM ds. polityki naukowej i badań, prof. Iwona Bogacka, dziekan Wydziału Biologii i Biotechnologii prof dr hab. Iwona Bogacka oraz prof. Stanisław Czachorowski, koordynator Nocy Biologów na naszym Uniwersytecie.

Więcej przeczytacie:

https://uwm.edu.pl/aktualnosci/na-uwm-trwa-13-noc-biologow

Posłuchacie:

http://uwmfm.pl/news/126/czytaj/12939/tajemnice-zycia-od-komorek-do-biosfery-czyli-noc-biologow-na-uwm-po-raz-trzynasty.html